Ясен Петров е новият селекционер на националния отбор по футбол
Ясен Петров е новият селекционер на националния отбор на България по футбол. Това реши Изпълкомът на БФС на днешното си заседание.
52-годишният пловдивчанин заменя на поста своя съгражданин Георги Дерменджиев, чийто договор изтече в края на миналата година.
Ясен Петров е бивш играч на „Ботев“ (Пд), „Левски“, „Славия“ и „Локомотив“ (Сф), има и три мача за националния отбор на България.
Като треньор първо води „Локомотив“ (Сф), „Ботев“ Пд и „Черно море“. През май 2010 той дебютира начело на „Левски“ и класира тима в групите на Лига Европа, а след това става вицешампион и е освободен от треньорския пост при „сините“. От 2014 до юли 2019 г. Петров работи в Китай. След това той не бе ангажиран с друг клуб.
Източник: Сега
Източник: epicenter.bg